Uudised > Pilvelammas ja unihiir

20.t2.jpg
Kadi Kurema. "Unihiir" 2015

Pilvelammas ja unihiir

Koerad ja kassid, putukad ja mutukad, it-põrsad ja setu pingviinid – sellised lihtsad ja samal ajal fantastilised tegelased on paljude illustraatorite loomingu keskmes. Käesolevas oksjonivalikus esitleme värvikaid karaktereid Jüri MildebergiltKadi Kuremalt ja Regina Lukk-Toomperelt, kes kõik valdavad fantaasiarikkaid ja detailirohkeid joonistus- ja graafikatehnikaid, mille abil viia vaataja meisterlikult viimistletud muinasjutulisse maailma. See maailm mõjub soojalt, siiralt, südamlikult, teeb iga hubase kodu veel kodusemaks ja hubasemaks ning kingituse meelelisemaks. 

Nende piltides peegelduvad heas mõttes naiivsed, lapselikud väärtused ja puhtad meeleolud, need on täis muhedat huumorit, veidraid tegelasi, paradoksaalseid olukordi, argiasju, mänguasju ja teisi väikeseid asju, mille taha võivad olla peidetud väga suured sõnumid, kui osata ridade vahelt lugeda. Selliselt loodud ruumides võiks lõputult rännata, avastades aina uusi uksi ja aknaid, pöördudes tagasi lapsepõlves kogetud seisunditesse, nähtuste juurde, mida täiskasvanutena kipume unustama - poeetilised, kummalised ja veidi nihestatud nägemused utoopilistest maailmadest ja võimalikkustest.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

Jüri Mildeberg (1965) on tuntud lasteraamatute illustraator, suuresti iseõppija. Tema töid on Eesti Rahvusraamatukogu kunstikogus ja erakogudes Eestis ning mujal maailmas. Jüri Mildeberg oli 2005. aastal ERR vaheklippide autoriks ning maalis 2008 Eesti Lastekirjanduse Keskuse saali aknaluugid. Illustreerinud ajakirju, valmistanud eksliibrised jm.

Kadi Kurema (1963) on graafik ja illustraator. Ta õppis 1984–1990 graafika erialal Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Alates 1993. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu liige, 1996–1999 oli ta Eesti Vabagraafikute Ühenduse esimees. Ta on oma loomingut esitlenud ligi 30 isikunäitusel.

Regina Lukk-Toompere (1953) on erialalt raamatukujundaja. 1981. aastal lõpetas ta Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika eriala spetsialiseerumisega raamatukujundusele ja -illustratsioonile. 1988. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu liige, 1993. aastast on ta Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige, alates 1999. aastast juhatuse liige.

 

Tagasi

Uudiskirjaga liitumine

otsi