Uudised > OKAS JA MÄETAMM?

51.t2.jpg

OKAS JA MÄETAMM?

Mis ühendab Evald Okast ja Marko Mäetamme?

Esitame kunstipublikule väljakutse otsida  paralleele kahe pealtnäha nii erineva kunstniku graafikaloomingus. Oksjon esitleb valikut Evald Okase ja Marko Mäetamme varajastest teostest. Tööd asuvad originaalis Haus Galeriis, Talinnas, Uus tn 17, kus nendega saab enne oste soovi korral ka tutuvda. 

 

Evald Okas asus graafika juurde 1950ndatel aastatel. Siinsed tööd pärinevad just sellest ja ka peamiselt järgnevast kümnendist 1960ndatest, olles ajastu vaimus figuratiivsed ja tööteematilised. Marko Mäetamme loomingutelje seisukohalt varased graafilised lehed on aga valminud hetkel, mil ta noore kunstnikuna Okase käe all õppis ning kui valmisid tema esimesed teosed, nimelt 1990ndate alguses. Värviks sekka ka mõned Mäetamme tollased joonistused ja Okase hilisemad maalid.  

Kas pole neid kahte nime kõrvutades ühtaegu tunne, et nii mitmedki seosed kunstis on küll loogiliselt mõeldes selged, ent siiski harjumuspärast konteksti silmas pidades, ootamatud. Evald Okas oli pikki aastaid ERKI-is graafikakateedri õppejõud. 1993 aastast koguni Tallinna Kunstiülikooli emeriitprofessor, kelle käe all on saanud hariduse äärmiselt nimekas ja märkimisväärne seltskond graafikuid. Mäetamm nende hulgas. 

Okase ja Mäetamme looming on niivõrd oma rada liikuv, et tegelikult ei tule isegi pähe, neid kuidagi kõrvutada, mida ei ole ka kordagi enne tehtud. Õpilaste ja õpetajate koostöö näitused ei ole midagi uut, ent teatud tandemid tunduvad isegi absurdsed, kuigi ehk seda põnevamad. Lugege neist kahest lähemalt, süvenege ja vaadake teoseid SIIT! 

Tagasi

Uudiskirjaga liitumine

otsi