Uudised > HAUS GALERII KUNSTIOKSJONITE KEVAD 2021

45.t2.jpg
Aili Vint. Mimoos. 1967.

HAUS GALERII KUNSTIOKSJONITE KEVAD 2021

Sel kevadel oleme kunsti süvenemas põhjalikumalt – nii kasvanud kunstihuvi kui ka meie kollektsionääride soove ja ettepanekuid arvestades. Kui seni oleme enamasti korraldanud ühe suure ja väärika kunstioksjoni korraga, mis hõlmab läbilõiget meie kunstiloo algusaastatest kuni tänapäevani, siis nüüd viime läbi kaks eraldi enampakkumist kahel erineval päeval. 

Üks oksjonitest on pühendatud meie vanema perioodi klassikale ning piiritletud 1950ndate- 1960ndate aastatega. Teine keskendub moodsa kunsti nimekatele autoritele, peamiselt 1980ndate ja 1990ndate aastate, aga ka hilisemale loomingule.

Vanema kunsti klassika oksjon toimub reedel, 7. mail, moodsa kunsti klassika oksjon laupäeval, 8. mail. Oksjonite kellaaeg ja läbiviimise üksikasjad täpsustuvad.

Kindlasti on tööde jaotumine kahte valikusse ostjatele korralduslikult mugavam nii oksjoni jälgimiseks kui pakkumiste tegemiseks. Tööde arv ühes ekspositsioonis saab olema senisest väiksem ja kumbki oksjon aegasäästvam. Osaleda saab endiselt nii kohapeal, telefonis, kirjalikke pakkumisi tehes, kui ka meie online-platvormi kasutades. 

Oksjoni pakkumiste hoogsamaks muutmiseks reguleerime ka hinnasamme, mis on olnud meie ostjate üksmeelne soovitus – suuremad sammud teatud piiridest alates võimaldavad seni ehk hooti venima kippunud ostuprotsessi kiirendada. 

Teoseid oksjonile kogume jooksvalt, pakkumised erakogudest ja kunstnikelt on teretulnud!  

Töid hakkame seekord publikule samm-sammult tutvustama juba peagi. Kui seni oleme kogu töödevaliku avalikustanud enamasti kolm nädalat enne oksjoni toimumist, siis nüüd anname aega töödega tutvuda pikemalt ja juba aegsasti. Saate meie oksjonivaliku koostamise protsessis jooksvalt osaleda – teosed hakkavad meie kodulehele ilmuma osaliselt juba märtsi alguses. 

Iga töö Haus Galerii oksjonil on sündmus, igal pildil on oma lugu ja oma põhjus, miks ta meie hoolega kureeritud valikusse on sattunud ning me tahame igale üksikule teosele ja selle autorile pühenduda senisest veelgi põhjalikumalt. Oksjoniteostest ja autoritest saate näha nii filmilõike kui lugeda ka kunstiloolisi tekste, mida koostavad kunstiloolane Eero Epner ja kuraator Piia Ausman. 

Tagasi

Uudiskirjaga liitumine

otsi