Uudised > Eraettevõtte kunstikollektsioon oksjonil!

30.t2.jpg
Jaan Elken. Teistmoodi tegelikkus. 1994-1998

Eraettevõtte kunstikollektsioon oksjonil!

Kaasaegse kunsti klassikud

Eesti kunstituru üks tunnustatumaid oksjonikorraldajaid Haus Galerii aitab läbi viia  eraettevõtte kunstimüüki. 29. jaanuarist kuni 29. veebruarini 2020 on galerii kureeritud oksjoniportaalis avatud enampakkumine, kus vaid 30 päeva jooksul on võimalus soetada nimekate eesti kaasaegsete kunsti klassikute teoseid nende tegelikust turuhinnast soodsamalt. Pakkumine igale üksikule teosele kestab 5 päeva! Viimase pakkumise tegemise kuupäev on 29. veebruar 2020. 

See on kunstikollektsioon, mis on olnud aastakümneid ühe kohaliku eraettevõtte omandis – täna otsivad need suurepärased maalid aga galerii abiga uusi omanikke!  

Eesti mitmete eraettevõtete kunstikollektsioonid on mainimisväärsed ning neid võib käsitleda investeeringuna töö keskkonda, kus veedetakse pikki tunde. Tuleb ette olukordi, kus ettevõtted muudavad oma struktuuri või asukohta ning seoses sellega müükase kas enamikke või üksikuid aegade jooksul kollektsiooni soetatud teoseid. Need on hoolega valitud tööd, mis sellisel juhul saavad  võimaluse leida koha uues- äri või ka koduinterjööris. Antud kollektsioonis on esindatud mainekad teosed meie nimekatelt autoritelt. Kuna tööd on soetatud aastakümneid tagasi, siis müüja on valmis need loovutama mõistliku hinnaga. Eesmärk on leida kunstiteostele uued kenad kodud.

Esindatud on nimed nagu Andres Tolts, Raul Meel, Leonhard Lapin, Siim-Tanel Annus, Rein Kelpman, Anne Parmasto, Valeri Vinogradov jmt. Teosed pärinevad kunstnike enam kui 30 aasta tagusest loomingust. 

Need on autorid, keda võib teenitult nimetada kaasaegse kunsti klassikuteks. Noorte loojatena tulid nad eesti kunstipilti 20. sajandi moodsate kunstivoolude rütmis peamiselt 1960ndatel ja 70ndatel aastatel ning on siin püsinud tänaseni. Nende looming on kõnelenud kaasa siinsetes olulisemates kunstiprotsessides, mida nad on omanäoliselt edasi arendanud, rikastanud, muutnud, uuendanud ja täiustanud. Need on kunstnikud, kes on kõnekalt illustreerinud oma ajastut, selle eripära ja rütme,  kelle loomingut on eksponeeritud arvukatel näitustel, kelle tegevus on tunnustatud ja premeeritud, ning kelle teosed on leidnud koha nii mainekate muuseumite, ettevõtete kui eraisikute kollektsioonides Eestis ja mujal maailmas. Igast autorist saad lugeda lähemalt ka enampakkumise valikute juurest. 

Teoste tänase hindamise on teinud Haus Galerii pikaajaline turuekspert ja kuraator Piia Ausman. 

Lisaks internetilehele avatake 10. veebruaril Haus Galeriis, Tallinna vanalinnas, Uus tn. 17, ka oksjoniteoste näitus, kus saab enamike tööde originaalidega tutvuda ja vajadusel ka lisakonsultatsioone. 

Tutvu teostega SIIN.

Näitusele on oodatud kõik kunstihuvilised ja see jääb avatuks 29. veebruarini. 

Meeleolukaid kunstioste! 

Tagasi

Uudiskirjaga liitumine

otsi