Uudised

28.t1.jpg

Haus Galerii sügisoksjon 2018

Haus Galerii kunstioksjon toimub neljapäeval, 1.novembril kell 20.00 galerii ruumides. Lisainfo www.haus.ee 

Haus Galerii avas oksjoninäituse juba oktoobri alguses. Seekord on tööd eksponeeritud tavapärasest pikema perioodi jooksul. Kuna valik on suurejooneline ning kunstiajaloolisi haruldusi mitmeid, pidas Haus oluliseks neid ka kauem näidata, enne kui tööd end taas erakogudesse peidavad.

Muuseumite pikemaajalised või püsivad ekspositsioonid annavad võimaluse meie kunsti šedöövritega põhjalikult tutvuda. Nii mõnedki teosed on pärast korduvaid vaatamisi kinnistunud vaataja mällu, luues selgeid jäädvustusi ühe või teise autori käekirjast.  Erakogud on seevastu salapärasemad ja suletumad ning tihti intrigeerivadki. Erakogudest pärinevad tööd, mis on jõudnud oksjonite valikusse, on oluliseks illustreerivaks täienduseks sellele, millisena me oma kunstnikke teame.

Tihti tulevad mitmed oksjonikavas olevad teosed kunstiloolastelegi üllatusena. Tööd, mis on aja jooksul kaduma läinud ja ootamatult välja ilmunud, tööd, mis on erandlikud ja eksperimentaalsed või siis maalid, mis on valminud sootuks eksiilis ja mille kodumaale naasmine rikastab oluliselt ettekujutusi meie kunstipärandist.

Haus Galerii sellesügisene oksjoninäitus pakub ilmekat ülevaadet eesti kunstiajaloost, kus rõhutatult tõusevad esile teosed siinse kunsti varajastest kümnenditest. Nikolai Triik, Paul Burman, Nikolai Kummits, Eerik Haamer, Elmar Kits, Johannes Võerahansu jt.

Galerii ülakorrus on kunstiajaloo hõnguline! Olete oodatud näitusele!  

11.t1.jpg

Miks osta kunsti Online Arthausist?

Pildid, mida Online Arthaus pakub, on oma hinnaklassilt kunsti mõistes soodsad. Tööde valik  oksjonitel on mitmekesine, neid lisatakse leheküljele jooksvalt juurde. Teemavalikud täienevad ja muutuvad ning keskkonna dünaamika pakub alati uusi intrigeerivaid võimalusi kunsti soetamisel.  Siinsete piltide seast leiab toreda sõnumi ja emotsiooniga kingitusi sõbrale, kolleegile, kaaslasele. Peamiselt paberil olevaid töid, mida keskkonnas müüakse, on võimalik väga loominguliselt raamida, sobitades neid igasugusesse interjööri.

 

25.t1.jpg

Maarit Murka meeleruum messil ja oksjonil

Haus Galerii esitleb tänavusel Art Vilniuse messil noorema generatsiooni ühe silmapaistvaima naiskunstniku Maarit Murka maale. Kes messile ei jõua, võib võimsa efekti ja filigraanse teostusega töödele panused teha oksjonil. Online Arthaus pakub võimaluse saada Murka tööde uueks omanikuks tavapärasest tunduvalt parema hinnaga – ainult messi eripakkumisena kuni juuni lõpuni!

 

23.t1.jpg

Osale oksjonil ja toeta lastefondi

Uue kaasaegse kunsti oksjoni raames tutvustame Inglismaal elavat noort eesti naiskunstnikku Meriliis Rinnet (Meru) ja tema töid Haus Galeriis avatud isikunäituselt „Kui ma esimest korda roosat värvi nägin, tahtsin ma karjuda". Maaliseeria lähtepunktiks on isiklik rännak ja jaburad situatsioonid, aga ka traumad ja nende teraapiline toime.

 

21.t1.jpg

Haus Galerii kevadoksjon 27. aprillil

Haus Galerii traditsioonilise kunstiklassika oksjoni näitus on publikule avatud galerii ruumides Uus tn 17 Tallinnas tööpäeviti kell 10-18 ja laupäeviti kell 11-16. 

Kui eelmisel kevadel leidis oksjoni kaudu uue kodu üle 100 aastat kadunud olnud Amandus Adamsoni ”Tšempion”, siis seekord on lume alt välja sulanud Andrus Johani “Kartulipanijad”. Selle 1939. aastast pärineva maali asukoht oli kunstiekspertidele ja laiemale avalikkusele tänini teadmata. “Kartulipanijad” kuulub teoste hulka, mis omavad nii kultuuriloolist kui ka museoloogilist väärtust ning mille taasilmumine on asjatundjate ja kollektsionääride jaoks erakordne sündmus. 

 

20.t1.jpg

Pilvelammas ja unihiir

Koerad ja kassid, putukad ja mutukad, it-põrsad ja setu pingviinid – sellised lihtsad ja samal ajal fantastilised tegelased on paljude illustraatorite loomingu keskmes. Käesolevas oksjonivalikus esitleme värvikaid karaktereid Jüri MildebergiltKadi Kuremalt ja Regina Lukk-Toomperelt, kes kõik valdavad fantaasiarikkaid ja detailirohkeid joonistus- ja graafikatehnikaid, mille abil viia vaataja meisterlikult viimistletud muinasjutulisse maailma. See maailm mõjub soojalt, siiralt, südamlikult, teeb iga hubase kodu veel kodusemaks ja hubasemaks ning kingituse meelelisemaks. 

17.t1.jpg

Kuidas kaaluda kunsti?

„Tänapäeval teavad inimesed kõige hinda, aga ei millegi väärtust,“ on öelnud Oscar Wilde. Tal on osaliselt õigus. Kunstimaailmas võime näha, et asjaosalised on kursis, millised nimed väärivad teistest enam esile toomist, kuid ruutmeetrihinna alusel neid siiski võrrelda ei saa. 

14.t1.jpg

Noored Hinged oksjonil!

Lisaks tavapärastele teemaoksjonitele korraldab Online Arthaus aeg-ajalt lühiajalisi erioksjoneid, millest esimese rõhuasetus on kaasaegsel kunstil. Swedbanki peakontori privaatpanganduse ruumides on avatud Haus Galerii kureeritud kaksiknäitus noorte kunstnike Liis Kogeri ja Kärt Hammeri maalidest, mille abstrakselt poeetiline stiil toimib pigem tunnetuslikult kui jutustavalt. 13. veebruarist 13. märtsini on Online Arthaus oksjonikeskkonnas võimalik näitusetöid soetada nende turuväärtusest kuni 20% soodsamalt! Tutvu ostutingimustega siin ja tee oma pakkumine!

Uudiskirjaga liitumine

otsi