Teose juures välja toodud soovitatav hinnaorientiir. e ligikaudne hind, on selle autori teoste aktsepteeritud turuhind. See on vahemik, millega nimetatud kunstniku analoogseid töid on müüdud ja müüakse või milliselt need võiksid olla hinnatud võrreldes teiste samaväärsete autorite teostega. Kõik hinnaorientiirid on soovituslikud ja määratud kunstiekspertide poolt, tuginedes kunstituru viimase 20 aasta kogemusele.
Ligikaudne hind on määratud kunstiekspertide poolt ja käsitletav pakkumisi tehes, kui soovituslik hinnaorientiir.
Kuidas toimub pakkumine?
Kui oled esimene pakkuja, märgi lahtrisse oma avapakkumise summa. Võta orientiiriks ligikaudne soovituslik hind. Aktsepteeritav pakkumine peab saavutama vähemalt reservhinna*, millest süsteem koheselt teavitab. Kui pakkumine jääb allapoole reservhinda annab süsteem võimaluse pakutud summat tõsta.
Aktsepteeritud avapakkumise järgselt jätkub pakkumine järgneva hinnasammu alusel:
25 EUR - kuni 500 eurot samm 25 eurot
500 – 1000 eurot samm 50 eurot
1000 ja enam samm 100 eurot
Oksjoni on võitnud pakkuja, kelle pakkumine on oksjoni lõppedes suurim.
Pakkuja võib ka ennast üle pakkuda. Pakkumiste arv ei ole limiteeritud.
*reservhind on võimalik minimaalne teose müügihind. Reservhind võib olla nii allpool ligikaudset müügihinda, kui jääda soovitusliku ligkaudse hinna vahemikku.
Graafik Silvi Liiva sündis 1941. aastal Värskas. Ta lõpetas 1963. aastal Tartu Kunstikooli, tegi näitusedebüüdi 1966. aastal ning lõpetas 1969. aastal ENSV Riikliku Kunstiinstituudi. Silvi Liiva on Eesti Kunstnike Liidu (1972) ning Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Kunstnik on pälvinud rohkelt auhindu Tallinna graafikatriennaaliit, ENSV teenelise kunstniku auniemtuse (1986), Kristjan Raua nimelise kunstipreemia (2003), Wiiralti auhinna (2007) ja Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2013). Tehnikatest on Liiva viljelenud peamiselt oforti.