Kõik oksjonid > Elu on imeline

Elu on imeline

Haus Galerii esitleb kahte nimekat Soome kunstniku. Tunnustatud professionaali, kes jagavad töiselt Helsinki äärelinnas ateljeed, on otsustanud Tallinnas, Haus Galeriis eksponeerida oma vastvalminud maalide kollektsioone koos. Kumbki seeria kannab oma pealkirja, kus mõlemat kunstnikku on inspireerinud loodus ja värvide ekstsentriline olemus. Elu on imeline ja värvid on võluvad! 

Tähistamaks näitust Tallinnas annavad mõlemad kunstnikud mängulise võimaluse soetada üks Hausis eksponeeritud teostest oksjonilt ja hea õnne korral selle tegelikust hinnast oluliselt odavamalt, alghinnaga vaid 100 eur. 

Näitust soovitame aga külastada kõigil. Teosed on tulvil positiivi ja erakordseid värve, mis vastanduvad totaalselt põhjamaise kunsti stereotüüpidele. Värvid haaravad endasse äärmuslikult sugestiivse jõuga, kandes pilgu läbi punase, rohelise, kollase ja enamagi – ereduse ja sulniduse, jõulisuse ja vaoshoituse, hõõguva ja tasase. Värvid, millesse on peidetud tuhandeid kujuteldavaid maastikke ja mõtteid. Pildid, mida vaadata nii, nagu omaenda silm ja kujutlus juhib, ilma kohustuseta näha seda, mida kunstnik on näidata tahtnud, vaid vabadusega olla selle kunsti sõnumi ja maastike vormija iseendas.  

Elvi Rangell on oma maalide kohta öelnud: 

Kui ajad on ebakindlad, toob loodus jõudu ja lohutust. Roheline on värv, mis viib mind kahte maailma korraga, reaalsesse ja illusoorsesse. Mets on minu jaoks turvaline ja kaitset pakkuv, samas avaneb selle taga alati mingi teine maailm, mille üle igaüks saab ise otsustada, mis see tema jaoks parasjagu on. Ma tahan, et minu maale vaadatakse just nii, et võetakse aega ja minnakse pildiga kaasa, sinna, kuhu igaüks ise satub. Ma tahan lasta isekulgeval harmoonial ja meie enda energial liikuda üheskoos. 

Elina Laurinen kõneleb: 

Valgus minu selles maalide sarjas on saanud alguse suuresti just Lapimaa iseäralikest ööta öödest. Kuigi näib, et maalin vaid värve, on mind tegelikult alati inspireerinud inimesed, peamiselt just läbi kogemuse ja tunnete, mida nad kannavad, koos veedetud hetked, mida püüda, ja mis näivad kiirelt mööduvatena, nagu värvide virvendused minu maalidel. Värvid on mitte üksnes nähtavad, vaid ka tuntavad. Minu maalidel tuleks vaadata värvide taha, läbi kihistuste, millest kogu pilditervik tekib. 

Kas sa kevadet tunned
Elvi Rangell
Kas sa kevadet tunned2020

Ligikaudne hind: 800-1200 EUR
Viimane pakkumine: 350 EUR (11 pakkumist)
  • Pakkumine on lõppenud.
  • NB! Oksjonil pakkumiste tegemiseks peate olema kasutajaks registreerunud ja sisse loginud.
Lõppeb

Uudiskirjaga liitumine

otsi