Artiklid ja soovitused > Miks osta kunsti Online Arthausist?

11.t2.jpg
Per William Petersen

Miks osta kunsti Online Arthausist?

Pildid, mida Online Arthaus pakub, on oma hinnaklassilt kunsti mõistes soodsad. Tööde valik  oksjonitel on mitmekesine, neid lisatakse leheküljele jooksvalt juurde. Teemavalikud täienevad ja muutuvad ning keskkonna dünaamika pakub alati uusi intrigeerivaid võimalusi kunsti soetamisel.  Siinsete piltide seast leiab toreda sõnumi ja emotsiooniga kingitusi sõbrale, kolleegile, kaaslasele. Peamiselt paberil olevaid töid, mida keskkonnas müüakse, on võimalik väga loominguliselt raamida, sobitades neid igasugusesse interjööri.

 

Originaalkunst ei pruugi olla alati kallis!

Esinduslikke, peamiselt maalikunstile suunatud oksjoneid on Eestis regulaarselt peetud juba enam kui 20 aastat. Teoste hinnad on kerkinud tihti mitmekümnete tuhandeteni. Valdav on arusaam, et originaalkunst on kallis ning kättesaamatu. Tegelikult see nii ei ole. Tähelepanu on olnud hinnarekorditel ning heatasemeline väärtkunst, mille hind on soodsam, on jäänud teenimatult tahaplaanile.

Soodsamaks teeb kunsti hinna nii see, kui tuntud on autor kui ka millises tehnikas ja millisel ajal töö on valminud. Mitte kõik kunstnikud ei ole “absoluutsed tipud”, kuid see ei kahanda nende loomingu professionaalset väärtust ja nauditavust.

Oluliselt odavamad on ka paberil teosed - enamasti graafilised lehed, mis on valminud suuremas tiraažis. Kunstnik graveerib, lõikab või söövitab graafikaplaadile ise kujutise ja trükib sellelt mitu tööd, mis võimaldab need ka soodsamalt hinnastada.  Iga leht jääb sel puhul ikka originaaliks, kuna algusest lõpuni käsitööna valminud teose tiraaž on limiteeritud ja elitaarne. Imposantse õlimaali kõrval on ka ühes eksemplaris akvarellid või joonistused hinnalt laiemalt kättesaadavamad, kuna nad on oma töömahult kergemad.

Kui vaatame Online Arthausis esitatud paberil teoste keskmisi hindasid, siis jäävad need vahemikku 50 – 500 EUR. Tihti on võimalik teoseid soetada ka alla väljapakutud hinna, kuna siinpuhul on oluline pildid liikuma panna ja neile eelkõige uus omanik leida. Teosed, mida müüakse, pärinevad erinevatelt eraisikutelt, kes on tihti valmis pilte, mida nad ise eksponeerida ei saa, ka turuhinnast odavamalt “ära andma”. Toredatest töödest, mis olude sunnil kapi taha seisma jäänud, võiks keegi teine samal ajal rõõmu tunda.  

Kõik tööd, mida Online Arthaus pakub, on valitud ja läbi vaadatud kogemusega kunstiekspertide poolt. Juhuslikke autoreid sellelt leheküljelt ei leia, iga teos on professionaalselt teostatud, omas kontekstis väärtuslik ja hinnalt adekvaatne.

Kunst pakub vallatult mitmekesiseid valikuid igaks elujuhtumiks!

Süvenedes igasse üksikusse tööse tähelepanelikult, võime saada väga mitmekesiste, üllatuslike ja positiivsete hetkede osaliseks. Läbi aegade on kunst kaardistanud meie emotionaalset ajalugu. Näiteks linnapildid, mis võivad mõjuda staatiliselt, on kantud kunstniku meeleoludest, kellegi kergest sammust tänavasillutisel või mõjuda panoraamsete, linnulennul loodud ideaalvaadetena. Figuraalkompositsioonid võivad ajada muigele ja nii mõnigi pilt kunagiste kangelaslike töölistega võib olla heaks kingituseks tänagi tublilt töötavale sõbrale. Loodusvaated võivad pakkuda puhkust silmale igas elutoas või meenutada romantilisi hetki. 

Seoseid ja fantaasiaid, mida siinne kunst pakub, on kindlasti palju. Just kunsti tõlgendamisvõimaluste rohkus teeb selle kergesti tarbitavaks. Online Arthausist leiab kindlasti igaks olukorraks sobiva ja tihti ka humoorika pildi, kui seda peaks vaja minema.  

Pildid muutuvad tundmatuseni, kui neid õigesti raamida!

Nii mõnegi väärtusliku kunstiteose võime teenimatult maha kanda, kui see juhtub olema vanas koltunud raamis. Tööd võivad tundmatuseni muutuda, kuid neid oskuslikult, leidlikult, loominguliselt ja julgelt vormistada. Tihti võib mõni aegadetagune mustvalge graafiline leht saada ahhetava imetlushüüde osaliseks, kui see värskelt raamituna vaataja ette tõsta ning kaasaegne kunstki armastab leidlikke vormistusi. Just paberil tööd on need, mis pakuvad interjöörides väga mängulisi võimalusi.

Paberil olevad tööd pannakse tavapäraselt paspartuusse – see ilupapp, mis teost klaasi taga ääristab, võib olla klassikaliselt valge või must, ent ka hoogsalt värviline. Selliselt võib näiteks mõni 150 EUR maksev, pealtnäha värvilt tagasihoidlik graafiline leht, kuhu on lisatud näiteks 70 EUR maksev kaasaegne pildiraamistus, muutuda interjööri ehteks.

Väljapeetud valgel minimalistlikul seinal, kaasaegses, põhjamaiselt rahuliku mööbliga kodus muutuvad värvilistes paspartuudes graafilised lehed tõeliseks pilgupüüdjaks ja atmosfääri loojaks. Nii võib soodsa, kuid samas väärtusliku originaalkunstiga sisustada ruume, ilma et kuluks mitmeid tuhandeid, mida eeldaks näiteks üks suures formaadis õlimaal. Paberil teosed on väga leidlik alternatiiv igas interjööris.

Pilt loob kodusoojuse, tekitab ruumi lisaaknaid, millesse vaadata, meeleolusid, mida kalliks pidada, mälestusi, mida meenutada, hetki, mida südames hoida. Nende hetkede loomiseks ei pruugi kulutada tuhandeid, neid saab luua märksa vähemate vahenditega, kuid selliselt, et nad mõjuvad hindamatuna.

Osta kohe!

Online Arthaus müüb kunsti küll mängulises oksjonivormis, kuid kiirete otsuste korral on töid võimalik soetada ka koheselt. Sellisteks olukordadeks on igal teosel oma hind, mida saab oksjonipidajalt pärida ja täpselt ostutingimustes kokku leppida.

Küsi nõu!

Kui sulle mõni töö Online Arthausi lehelt silma jääb, kuid sa vajad nõu selle teose kunstiväärtuse osas, soovid kinnitust, kas sinu valik on sobilik või vajad julgeid ideid töö raamimisel, võta meiega ühendust. Siinsete kunstiteoste maailm on atraktiivne ja võluv mäng, kus tihti võib pealtnäha “mittemillestki” saada “midagi”. Professionaalid aitavad sul selle mängu reeglites orienteeruda ja kunstist täit rõõmu tunda.

Meeleolukaid hetki kunstiga,

Piia Ausman

Haus Galerii juht, Online Arthaus initsiaator

Tagasi

Uudiskirjaga liitumine

otsi